Ana Sayfa » Derin Haber
Polise gelen ihbar ortalığı karıştırdı
Polise gelen ihbar ortalığı karıştırdı
16 Eylül 2013 Pazartesi 18:30
Ümraniye'de polise gelen bir ihbar, hareketli dakikalar yaşanmasına neden oldu.

Bir evde anne ve bebeğinin rehin tutulduğu ihbarı üzerine, polis ekipleri çilingirle kapıyı açtırıp, silahlarını çekerek daireye girdi, filmleri aratmayan olayın ardından ise telefon dolandırıcılığı çıktı.

 

Saat 12.00 sıralarında 155 Polis İmdat hattına gelen ihbar polis ekiplerini harekete geçirdi. İhbarda bir erkek, karısı ve bebeğinin kendilerini polis olarak tanıtan 1 kişi tarafından Yamanevler Mahallesi Tek Sokak'taki evde rehin olarak tutulduğunu söyledi. Bunun üzerine Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler kısa süre içinde verilen adrese gitti.Ekipler adrese geldiklerinde 7 numaralı daireye çıkıp kapıyı çaldı. Ancak kapıyı açan olmadı. Bunun üzerine polisler ihbarcı kişinin numarasını aramaya başladı, yapılan aramalarda ihbarcı kişiye bir türlü ulaşılamadı. Aradan geçen yarım saatin ardından, şarjzı biten adam bu kez başka bir numaradan aynı ihbarı yaptı. Polis ekipleri de içeride bir olumsuzluk olabileceğini düşünerek çilingirle daire kapısını açtırmaya karar verdi. Polis ekipleri yanlarına aldıkları çilingirle daireye çıktı. Çilingir kapı göbeğini açtığı sırada polisler silahlarını kılıflarından çıkarıp dikkatli bir şekilde daireye girdi. Daireye giren ekipler, kimseyle karşılaşmadı.

 

 

ALTINDAN TELEFON DOLANDIRICILIĞI ÇIKTI

 

 

Polisin ulaştığı daire sahiplerinin yakınları, evde A.G. adlı kadın ve 2.5 yaşındaki bebeğinin olduğunu ancak onların da nereye gittiklerini bilmediklerini söylediler. Polisler daha sonra ihbar eden kadının eşini buldular. Yapılan araştırmada, A.G'yi arayan kişilerin kendilerini polis olarak tanıtıp, 'Suç işleyen dolandırıcılar sizin hesaplarınızı ele geçirmiş. Bizim verdiğimiz hesaba para yatırın bu işi düzelteceğiz' diyerek verdikleri bir hesaba para yatırmalarını istedikleri ortaya çıktı. Şebeke üyelerinin A.G'nin eşini de arayıp, parayı yatırmamaları durumunda eşi ve çocuğunun rehin alınacağı tehdidinde bulundukları anlaşıldı.

 

Polis ekipleri, bebeğiyle evden ayrılan A.G'ye telefonla ulaşıp en yakın polis merkezine gitmesi konusunda ikaz ederek, herhangi bir hesaba para yatırmamasını söyledi. Ümraniye Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri A.G.'nin ifadesi ve görüşme yaptığı telefon numaraları üzerinden şebeke üyelerine ulaşmak için çalışma başlattı.Kaynak: haberpolitik.net/AA
Bu Haber Toplam 200 Defa Okunmuştur
Yazdır Yukarı
Diğer Haberler:
Yazarlarımız
Nuri Muhammet Karagöz
Işığınla Gel Ey Sevgili!..
Ayşe Yardımcı (Psikolojik Danışman)
Pire için yorgan yakma
Danış ÇOBAN
Türkiye Cumhur’u ile Reisini Seçiyor
Aslıhan N. Çelik
Biz lâl olmayı seçtik uzun zamandır...
Ömer Murat Demirtaş
Yedi Güzel Adam
Muzaffer Baca
Nereye kadar
Dursun Yıldız (Doc. Su Pol.Uzmanı)
Geleceği olmayan yer:Ortadoğu!
Ahmet Sizdenbiri
Bir dokun, bin ah işit...
Cengiz Hortoğlu (Avukat)
Eşimin sevgilisi kim biliyor musunuz?
Gülşah Yavuz
Kürar
Cevher Hakan Karakuş
Adalet “Mülkün” Temelidir
   Tüm Yazarlar
Son Haberler

Haberpolitik.net Oyunlar
bumbum bumbum Alien Bounce Alien Bounce İp Atlamaca İp Atlamaca Su savaşı Su savaşı Hunter yarıs Hunter yarıs Adam Ezmece Adam Ezmece Galaxi Oyunu Galaxi Oyunu Capers Capers Yumurta Toplamaca Yumurta Toplamaca
Diğer Oyunlar